SAMORZĄD WSPIERA MŚP

...

 

 

Które Samorządy wspierają MŚP? Dowiemy się w październiku!

 

Po raz dziewiąty Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach stanie się ważnym miejscem na samorządowej mapie Polski. Podczas 9. Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw (16-18 października) odbędzie się finał programu Samorząd Wspiera MŚP, którego organizatorem jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.

Program Samorząd Wspiera MŚP od samego początku jest częścią Europejskiego Kongresu MŚP. Skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego szczebla wojewódzkiego, powiatowego i lokalnego. Ma na celu wyłonienie oraz promocję tych samorządów, które stwarzają dogodne warunki do prowadzenia działalności gospodarczej przedsiębiorcom sektora MŚP.

 

 Etapy Programu Samorząd Wspiera MŚP:

  1. Nabór zgłoszeń
  2. Weryfikacja wniosków
  3. Wybór Laureatów
  4. Gala finałowa i wręczenie wyróżnień
     

W wyniku analizy wniosków i ankiet nadesłanych przez uczestników, Kapituła wyłoni Laureatów, którzy otrzymają certyfikat oraz tytuł i logo promocyjne Samorząd Wspiera MŚP. Przyznanie certyfikatu w jednej z kategorii programu jest równoznaczne z przyznaniem Marszałkowi, Staroście, Prezydentowi, Burmistrzowi lub Wójtowi wyróżnienia i statuetki „Lidera Wspierającego MŚP” podczas uroczystej Gali w pierwszym dniu trwania Kongresu MŚP.

 

Finał dziewiątej edycji programu nastąpi podczas uroczystej gali zaplanowanej na jeden z 3 dni trwania Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

 

Z kart historii

W latach 2011-2018 odbyło się osiem edycji. W zeszłym roku wpłynęła rekordowa liczba zgłoszeń. W gronie dotychczasowych Laureatów Programu znalazły się m.in. Wrocław, Gliwice, Bydgoszcz, Olesno, Dąbrowa Górnicza, Koszalin, Legnica, Czechowice-Dziedzice i wielu innych.

 
Jak podkreślają dotychczasowi laureaci Programu, znalezienie się w gronie jego zwycięzców to nie tylko wzmocnienie wizerunku w otoczeniu, ale też potwierdzenie szczególnej dbałości o rozwój sektora MŚP.  

Z pewnością otrzymanie tak prestiżowego wyróżnienia, z rąk przedstawicieli świata biznesu daje samorządowi wiele nowych możliwości i otwiera nowe ścieżki współpracy z podmiotami gospodarczymi.

Może to właśnie Twój samorząd jest tym, który zasługuje na uznanie.

Do Waszej dyspozycji w godzinach otwarcia Izby jest również Biuro Programu Samorząd Wspiera MŚP, mieszczące się w siedzibie RIG w Katowicach przy ul. Opolskiej 15 - osoba kontaktowa: Katarzyna Baranowska, tel: 32 35 111 91, e-mail: kbaranowska@rig.katowice.pl.

 

Patronaty Medialne

 

Bądź na bieżąco
Pobierz naszą aplikację mobilną i bądź na bieżąco